Виставка кераміки «Кольорові ярмарки». Пам’яті Ольги Рапай

Додано by

З 12 по 19 жовтня 2012 року в галереї «КалитаАртКлуб» відбулась виставка кераміки Ольги Рапай «Кольорові ярмарки», пам’яті Ольги Рапай-Маркіш.

Минув рік від останньої виставки Ольги Рапай, яка відбулася в КалитаАртКлубі (спільно з Центром юдаїки) ще за життя видатної художниці-керамістки. І знову улюблені персонажі – купці і музиканти, блазні, ворожки і пересічні відвідувачі – на осінньому «Кольоровому ярмарку». Тварини (свійські і не зовсім — «Лев, що співає», «Птах Сірин», «Червоний олень», «Дракон»), а також ужиткові речі з кераміки – посуд і прекрасні вази вишуканої форми. Вази, які, за словами доньки художниці К.Рапай, не потребують букетів, адже самі є квітами… Вази, які просто неможливо обминути увагою – вони розкривають майстерність автора та майже дитячу любов до експериментів з матеріалом та кольором.

Останні 2 роки життя Ольга Перецовна перебувала в Ізраілі, отже вона покинула свою знамениту київську майстерню на вул.Перспективній. Але авторська кераміка – справа усього її життя, без якої вона себе не мислила — не передбачала зміни «прописки». Вона залишилась у музейних колекціях і в галереях, на сторінках альбомів. У будинках багатьох друзів і шанувальників вона перетворилася на частину життєвого простору.. А також там — на полицях за дверима майстерні — залишився жити її творчий доробок. Про дивовижний скульптурний світ художниці мистецтвознавець Зоя Чегусова : «Творча спадщина Ольги Рапай – це дорогоцінний сплав, у якому національний досвід української культури збагачується загальноєвропейським і де пульсує живий зв’язок часів – минулого та сьогодення».

Попередні виставки:

Comments are disabled