Підготовка та проведення міжнародної наукової конференції «Митрополит Андрей Шептицький та єврейські громади в часи Другої світової війни. Друга світова війна та долі мирного населення у Східній Європі»

Керівник: Леонід Фінберг, Анна Прохорова

 

Історію Другої світової війни на теренах України та й усього колишнього Радянського Союзу вивчали вкрай недосконало. Дослідження радянських учених були, зазвичай, тенденційними, ідеологічно заангажованими. Натомість учені Європи та Америки майже не мали доступу до багатьох архівів, тому і їхні тексти не можуть претендувати на повноту. Надзвичайно мало досліджені долі мирного населення у цей період. Одне з найважливіших завдань конференції організатори вбачали у висвітленні малодосліджених аспектів проблематики: радянської окупації західних земель, політики нацистів та радянської влади щодо найменш захищених верств населення (євреї, роми, ув’язнені), життя локальних громад під окупацією тощо. Окрему уваги учасники й організатори конференції приділили постаті митрополита Андрея Шептицького, який в міру сил намагався рятувати усіх – українців, поляків, євреїв.

Учасниками конференції стали українські та закордонні дослідники. Свої наукові доробки представили вчені з різних куточків нашої країни: від Львова та Івано-Франківська до Чернігова, Харкова, Одеси і Сімферополя. А участь колег із Польщі та Білорусі дозволила розширити контекстуальні рамки заходу до масштабів Східної Європи.

Comments are disabled