Видавничий проект «Бібліотека спротиву, бібліотека надії»

Керівники: Леонід Фінберг, Анастасія Негруцька

Ідея видавничого проекту «Бібліотека спротиву, бібліотека надії» виникла  як спроба допомогти сучасникам у розумінні історії та сьогодення. У суспільстві все ще домінують радянські версії історії, де більшовицький переворот називається «Великою жовтневою соціалістичною революцією», московська окупація України – «громадянською війною», а Друга світова війна – «Великою Вітчизняною» тощо. До цієї відпрацьованої десятиліттями брехні додається новітня концепція «русского мира» – агресивна ідеологія сучасного російського шовінізму.

Альтернативою цьому є світова історична думка – тексти провідних науковців, для яких правда та історичне знання на рівні методологій часу є абсолютними цінностями. Книги, які відповідають цим критеріям, складають основу Бібліотеки. Окрім того, до неї входять мемуарні тексти, які стали знаковими для відображення подій минулого століття. За можливості ми хочемо охопити ХХ ст., хоча у деяких випадках історичні рамки Бібліотеки може бути розширено.

Проект здійснюється разом із колегами, які розділяють цю концепцію. Домінанти Бібліотеки – це сторінки історії Східної Європи, українська історія та взаємини України з Росією. Бібліотека включатиме переклади книг науковців Європи та Америки, книги українських та російських істориків, письменників і дисидентів.

Розділ: Проєкти
Comments are disabled