Нагорода Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів, 2013

19 жовтня 2013 року директор Центру юдаїки Києво-Могилянської академії та головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг отримав почесну нагороду Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів за внесок у розвиток української культури. Церемонія вручення премії проходила у Вашингтоні, в Посольстві України в США. Серед почесних гостей події були Посол України в США Олександр Моцик та колишній Посол США в Україні Джон Хербст.  

Текст промови, яку Леонід Фінберг виголосив на церемонії вручення Премії

Фото з сайту Посольства України в Сполучених Штатах Америки

Фундація Омеляна та Тетяни Антоновичів – приватний благодійний фонд, створений у 1980 році подружжям меценатів Антоновичів з метою допомоги в розвитку української культури та підтримки порозуміння між українськими та американськими народами. Діяльність Фундації була продовжена й після смерті Тетяни та Омеляна Антоновичів. Сьогоднішніми керівниками Фундації є Ігор Воєвідка, Андрій Левицький та Роман Слоневський.

Коштами Антоновичів було реставровано Львівську наукову бібліотеку ім. Василя Стефаника, реставровано та обладнано бібліотеку Національного університету «Києво-Могилянська академія», збудовано регіональний краєзнавчий музей «Бойківщина» в місті Долина Івано-Франківської області, реставровано виставкову залу в Українському музеї в Нью-Йорку тощо.

Окремою сферою діяльності Фундації є присудження щорічної премії. Премія Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів існує з 1981 року і надається за літературні твори українською мовою та українознавчі наукові дослідження. Першими лауреатами премії стали Василь Барка (1981 р.), Василь Стус та Орест Субтельний (1982 р.). У подальші роки діяльності Фундації цю нагороду отримали більше 60 знаних літераторів і науковців, серед яких: Юрій Шевельов, Ліна Костенко, Валерій Шевчук, Іван Дзюба, В’ячеслав Брюховецький, Михайлина Коцюбинська, Роман Шпорлюк, Юрій Андрухович, Микола Рябчук, о. Борис Ґудзяк, Ярослав Грицак та інші.

***

З нагоди отримання нагороди Леонід Фінберг дав інтерв’ю «Голосу Америки». Леонід розповів про видання інтелектуальної книги в Україні та сьогоденну українську культуру.

Відео з сайту інформаційної мережі «Голос Америки»