Виставка «Культур-Ліґа: художній авангард 1910-х – 1920-х років»

Додано by

У грудні 2007 – січні 2008 року в Національному художньому музеї України відбулася виставка, що представляла діяльність відомого об’єднання єврейських митців, письменників, режисерів і видавців «Культур-Ліґа».

Організатори виставки:

  • Національний художній музей України
  • Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА
  • Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА
  • Російський єврейський музей
  • Паризький єврейський музей
  • Національна Бібліотека України імені В. І. Вернадського

Учасниками «Культур-Ліґи» були: Марк Шагал, Ель (Елієзер) Лисицький, Давид Гофштейн, Перец Маркіш, Марк Епштейн, Натан Альтман та інші всесвітньо відомі діячі культури. «Культур-Ліґа» діяла в Києві, Москві, Варшаві, Вітебську – містах, в яких на той час єврейське життя було найбільш цікавим та інтенсивним. Найбільш активно «Культур-Ліґа» працювала у 20-ті роки XX століття – несприятливий час для творчості. Книги публікувалися на поганому папері, виставок практично не було. Лише згодом роботи митців були оцінені як шедеври, а лічені книги, що зберіглися, стали раритетами.

На виставці було представлено живопис, графіку і плакати «Культур-Ліґи», а також архівні документи, книги та фотографії, що розповідали про діяльність об’єднання.

Був виданий альбом-каталог виставки. До каталогу увійшли статті провідних мистецтвознавців, які представили «Культур-Ліґу» в контексті загальних тенденцій культури XX століття.

Статті:

Інші виставки:

Comments are disabled