Культур-Ліґа: художній аванґард 1910 – 1920-х років: Альбом-каталог /Упорядн. Гілель Казовський; наук. ред. І. Серегєєва – К.: Дух і Літера, 2007. – 219 с.: іл.
Упорядник Гілель Казовський
Керівник проекту Леонід Фінберг
Наукові редактори Степан Захаркін, Ірина Сергеєва
Художник Пінхас (Павло) Фішель
Укладач каталогу Наталія Щеколдіна
Бібліографічні довідки про художників Гілель Казовський, Маргарита Єгорченко
Координатор проекту Олександра Межевікіна
Основу альбому-каталогу «Культур-Ліґа: художній авангард 1910–1920-х років» склали експонати однойменної виставки, що відбувалася в грудні-січні 2007–2008 років в Національному художньому музеї України. Окрім того, в ньому враховано твори живопису і графіки, не представлені на виставці з технічних причин, але репродуковані в альбомі.
Видання містить наукові статті, присвячені діяльності Культур-Ліґи, які вводять у контекст історичної епохи, в якій функціонувала Культур-Ліґа. Це вступна стаття Гілеля Казовського, а також есеї Ольги Лагутенко і Марини Дмитрієвої. В статті “Шляхи єврейського живопису” Ісахар-Бер Рибак та Борис Аронсон міркують про підходи до інтерпретації єврейського мистецтва.
Каталог поділено на дві частини: «Художники Культур-Ліґи» і «Документи Культур-Ліґи». Першу частину структуровано за алфавітом прізвищ художників, доробок кожного митця систематизовано за хронологією у двох групах: оригінальні твори й тиражна графіка. Репродукціям робіт передують, також, короткі біографічні довідки про кожного митця. У виданні представлені роботи Н. Альтмана, М. Епштейна, Г. Інгера, А. Кольника, А. Лабаса, Е. Лисицького, А. Маневича, С. Нікрітіна, І. Рабиновича, І.-Б. Рибака, О. Тишлера, Р. Фалька, Й. Чайкова, М. Шагала, М. Шейхеля, Н. Шифріна, Д. Штеренберга, С. Шор. Матеріали другої частини описано за хронологією у трьох розділах: «Аркушеві видання», «Фотографії втрачених скульптурних творів Йосефа Чайкова» та «Фотографії художників».
Схема опису в першій частині складається з назви і дати твору, інформації про матеріал і техніку виконання, розмір (у сантиметрах, перша цифра – висота, друга – довжина) та місце зберігання й інвентарний номер. Схема опису в другій частині складається з назви і дати документа, інформації про розмір та місце зберігання. Мова документів, представлених у розділі «аркушеві видання», – їдиш. Опис виконано переважно за відомостями, що їх надали власники творів і документів.
У каталозі прийнято умовні скорочення: ВФЮ НБУВ – Відділ фондів юдаїки Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського (Київ); ММІЮ – музей мистецтва та історії юдаїзму (Париж); НХМ – Національний художній музей (Київ).