З 9 вересня по 3 жовтня 2011 року в Українському домі проходила виставка «Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941–1944», присвячена вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру
Організатори:
Фонд Віктора Пінчука
Memorial de la Shoah
Yahad – In Unum
Партнери:
Посольство держави Ізраїль в Україні
Посольство Німеччини в Україні
Посольство США в Україні
Посольство Франції в Україні
Український центр вивчення історії Голокосту
Інститут відеоісторії і освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії
Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства
Виставка «Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941–1944» вже демонструвалася в Парижі, Нью-Йорку та інших містах і вперше представлена в Україні. Проект, що представить нові свідоцтва про масове знищення євреїв нацистськими загарбниками в Україні, в першу чергу спрямований на виховання толерантності в українському суспільстві, і особливо молоді. Виставка є частиною заходів державного рівня в рамках програми вшанування 70-річчя трагедії Бабиного Яру.
Виставка підготовлена Меморіалом Голокосту (архів, музей, освітній центр та місце вшанування пам’яті) і була оновлена та адаптована за участі провідних українських експертів.
Проект «Голокост від куль» базується на праці римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, котрий багато років поспіль займається архівними та археологічними дослідженнями, а також відеодокументуванням свідчень очевидців масових розстрілів в Україні. Експозиція включає інформацію про історичні факти, відеоінтерв’ю, документи часів війни, фотографії віднайдених масових поховань та предмети, що засвідчують ті події: кулі, гільзи та ін.
З метою максимального інформування, зацікавлення та залучення до діалогу українських школярів і студентів, під час виставки реалізовані освітні заходи з програми, створеної Інститутом відеоісторії і освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії та центрами вивчення історії Голокосту США і України.
Отець Патрік Дебуа також представив свою книгу «Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту», вперше перекладену українською мовою за фінансової підтримки Посольства Франції. Ця книга стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії у 2008 році. Українська редакція книги надрукована видавництвом «Дух і літера».
Крім того, в рамках виставки відбулась низка різноманітних заходів та зустрічей.