Фільм-концерт “Єврейське щастя”

11 жовтня 2013 року в Центрі сучасного мистецтва М17 відбувся показ фільму «Єврейське щастя» у супроводі єврейсько-циганського оркестру з Києва Pushkin Klezmer Band.

«Єврейське щастя» – німа кінокомедія, знята в 1925 р. за оповіданнями Шолом-Алейхема. Головний герой Менахем Мендель – класичний єврейський невдаха, мрійник, одержимий проектами швидкого збагачення. Режисер фільму – Олександр Грановський; у головній ролі – Соломон Міхоелс; інтертитри написав Ісак Бабель.
Цей фільм – справжній блокбастер свого часу – був знятий в Україні; всі натурні зйомки зроблені в Бердичеві, Вінниці, Одесі та Кременчуці.

Нову музику до картини написав та аранжував Мітя Герасімов, у ролі таперів – музиканти «Пушкін Клезмер Бенду»: Мітя Герасімов (кларнет), Ігор Сідаш (піаніно), Тарас Козак (барабани). У створенні живого саундтреку тапери-клезмери поєднали давні єврейські мелодії й досвід сучасних сіне-концертів: “Ми хочемо, щоб цей чудовий старий фільм знову виглядав як колись, і його дивились на одному диханні. Для цього ми повертаємо йому відсутній вимір – звук”.

Даний проект здійснюється за підтримки Genesis Philantrophy Group в рамках благодійної програми CAF Росія «Єврейські спільноти».