Виставка художніх робіт Марка Епштейна

В грудні 2010-ого – січні 2011 року в Національному Художньому музеї відбулась виставка мистецьких робіт Марка Епштейна «Марк Епштейн. Повернення Майстра»

Марк Епштейн – видатний скульптор, графік, театральний художник, педагог. Отримав художню освіту в Київському художньому училищі, а також у студіях Олександра Мурашка та Олександри Екстер. Брав участь у ряді виставок. Став одним з ініціаторів створення художньої секції Культур-Ліґи (1918) і Музею сучасного мистецтва при цій організації (1919). Був однією з центральних фігур у єврейському мистецькому житті Києва 1920-х років. Викладав у художній студії Культур-Ліґи, а в 1923-ому році  очолив Художню секцію. Оформив більше десятка книг видавництва «Культур-Ліґа». Створював ескізи декорацій і костюмів для постановок єврейських театрів Києва та Харкова. У 1924-1931 рр. очолив Єврейську художньо-промислову школу в Києві, завдяки чому виховав ціле покоління єврейських художників. Починаючи з середини 1920-х років належав до Об’єднання сучасних художників України, брав участь у виставках українського мистецтва.

На виставці булла представлена графіка найбільш продуктивного періоду творчості Марка Епштейна – 20-х рр.: станкові та графічні роботи, книжкова графіка, ескізи театральних декорацій та костюмів. Ряд робіт буде виставлений вперше за багато років. Ця виставка стала першою персональною виставкою Марка Епштейна, адже як за життя, так і після смерті художника жодної його персональної виставки організовано не було. В силу історичних обставин багато робот було втрачено, інші не виставлялися, перебували в спеціальних сховищах музеїв. Саме тому ми раді відкрити глядачу творчість оригінального графіка, чиє ім’я по праву могло б зайняти почесне місце серед авангардистів початку ХХ століття.

До відкриття виставки було приурочене видання каталогу робіт Марка Епштейна. Детальніше – на сторінці «Видання Центру»

Детальніше про діяльність художньої секції «Культур-Ліґа» дивись на сторінці «Виставка «Культур-Ліґа: художній авангард 1910-х – 1920-х років»»

Роботи Марка Епштейна

Жінка з коромислом. Кубістична композиція

 

Рибалка

 

Селянка, що п’є воду

Борці

Силачі

Дві жінки

 

Пінхас. Ескіз театрального костюму

 

Родина кравця. Кубістична композиція

 

Двоє. Кубістична композиція

 

Робітниця

 

Старий з книгою. Ескіз театрального костюму

 

Студент Макс. Ескіз театрального костюму

 

Скрипаль. Ескіз театрального костюму

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *