ХХ число альманаху «Єгупець»

В травні 2011 року у видавництві «Дух і Літера» вийшло ХХ (ювілейне!) число альманаху «Єгупець» /головний редактор – Мирон Петровський/.

В новому «Єгупці» видруковано «Шлях людини за хасидськими вченнями» відомого екзестенційного філософа і гуманіста ХХ століття Мартіна Бубера. Цей текст, який перекладено практично всіма європейськими мовами – один з найцікавіших творів з етики хасидизму.

Поряд з текстом Бубера, на сторінках того ж розділу «Критика і публіцистика», вміщено статтю сучасного єврейського літератора, поета та перекладача Велвла Черніна «Нет тут Божьих казаков» в якій іде мова про релігійне життя радянського єврейства та єврейську радянську літературу 60-80-х років.

До альманаху увійшли також розділи з майбутньої книги білоруської письменниці Світлани Алексієвич «Время second-hand (Конец красного человекa)». В цих документально-художніх хроніках постають дві долі: вірменської біженки, пора кохання якої розквітнула на трагічному тлі погрому в Баку, і матері, яка намагається збагнути і допитатися, чому її донька, молодший сержант міліції, вбита у перші ж дні воєнної операції в Чечні.

В рубриці «Наші публікації» представлені тексти газетних публікацій журналіста «Форвард» Гаррі Ланга від 1933 року. Це пронизливі тексти про голод в Україні, про страх, який панував в суспільстві. Це ще одне свідоцтво про те, що світ того часу мав адекватну інформацію про українську трагедію, але мовчав.

Художня мемуарна проза представлена повістю одного з найвідоміших в світі українських музикантів – диригента Романа Кофмана, який впродовж п’яти років очолював Бонський симфонічний оркестр.

В рубриці «Поезія» вміщені вірші Михайла Юдковського, Григорія Фальковича, Шломо ібн Габироля. Представлено і нові вірші знаного українського поета, мистецтвознавця та сценариста Леоніда Череватенка.

У рубриці «Епістолярії» вперше друкуються листи  Віктора Некрасова до А. П. Платонова, А. М. Гроссмана, Н. М. Коржавіна, Папи Йоанна Павла ІІ та ін. Листи охоплюють великий період творчого шляху письменника і є ніби пунктирною паралеллю до долі прозаїка.

Останній розділ альманаху присвячений пам’яті двох талановитих митців, які тривалий час співпрацювали з редколегією «Єгупця» – художниці та скульпторки Ади Рибачук та художника Бориса Лєкаря. Картини Бориса Лєкаря «Єрусалим» та «Родина»  використано для оформлення обкладинки номеру на першій та останній сторінках.

Пропонуємо вашій увазі повний текст альманаху в електронному вигляді

Інші номери альманаху шукайте на сторінці Бібліотека-online