Tomas Venclova, Leonidas Donskis. Prophecies and Premonitions of Eastern Europe

Book on Publisher's
website

Два видатні литовські інтелектуали, творчий доробок яких уже давно став вагомою частиною світового культурного процесу, ведуть публічний діалог про виклики сучасності, коли «вперше в історії загрозою для Заходу та взагалі для всього людства стає Росія — ревізіоністська й терористична ядерна держава, що її президент, Владімір Путін, являє собою незбагненну суміш гангстеризму, фашизму, іредентизму, реваншизму, крайнього націоналізму та радянської ностальгії», коли Китай і Росія «майстерно заманюють Захід у тенета своїх понять, нав’язують свій політичний словник і проблемно-тематичний контекст, у якому лише й можуть бути виправданими», і коли надзвичайно впливовими стають праворадикальні та расистські парадигми.

Відповіді Л. Донскіса і Т. Венцлови на ці виклики засновані на класичних цінностях прав людини, європейській єдності, пріоритеті культури, науки та освіти й на етичному принципі — не боятись і робити, що треба.

Tomas Venclova, Leonidas Donskis
Передчуття і пророцтва Східної Європи = Prophecies and Premonitions of Eastern Europe / trans. Heorhii Yefremov and Oleh Kotsarev. – Kyiv: Dukh i Litera, 2016. – 120 p. – (Library of Resistance, Library of Hope).

ISBN 978-966-378-469-4

Reviews:

Ihor Usatenko, for Krytyka

Denys Moskalyk. Shadows of disenchanted idealists, for Historians

Yaroslav Kit. After Putin.., for Дня

Comments are disabled