Andrzej Friszke. Adaptation and Resistance: Studies in the History of Poland, 1945–1980

Book on Publisher's
website

«Опір і пристосування – такі дві позиції формували поведінку поляків у всі періоди існування ПНР , – пише автор у вступному слові. І саме під таким кутом зору розглядає суспільні процеси, політичні концепції, опозиційні рухи в соціалістичній Польщі. Дослідження охоплюють період від 1945 року, коли країна опинилася в орбіті впливу СРСР, до 1980 року, коли після створення «Солідарності» та розгортання під її орудою широкого протестного руху комуністична влада запровадила воєнний стан. Порушена тут тематика мало відома українському читачеві, тож, очевидно, приверне увагу дослідників і, можливо, спонукає до порівняння з тогочасною ситуацією в Україні (дисидентський рух, поширення самвидаву, суспільні позиції пристосування до системи та опору їй).

Для істориків, політологів, політичних і громадських діячів, студентів гуманітарних спеціальностей та інших зацікавлених осіб.

Andrzej Friszke
Пристосування і опір: Дослідження з історії Польщі 1945-1980 років = Adaptation and Resistance: Studies in the History of Poland, 1945–1980. – Kyiv: Dukh i Litera, 2017. – 456 p. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії = Library of Resistance, Library of Hope)

ISBN 978-966-378-500-4

Look inside the book:

Interview with the author:

Andrzej Friszke: Stalin wanted all the Ukrainians to cease to exist in Poland

Reviews:

Yaroslav Kit, for Historians

Dmytro Shevchuk, for Krytyka

Comments are disabled