Beyond Understanding: Theologians and Philosophers on the Holocaust

«Цю книгу варто прочитати кожному, хто серйозно ставиться до життя. Багато що ляже на душу і нагадає, і змусить замислитися: та що ж це воно діялося (і діється) з нами «у цьому світі без Бога і без людей»?! – як гірко висловився один із авторів цих текстів» – сказано у передмові до книги. Англомовне видання цієї книги здійснене завдяки зусиллям двох провідних філософів, дослідників Голокосту – «християнина із Клермонта» Джона К. Рота і «юдея з Вашингтона» Майкла Беренбаума. «У наш план, – зазначають вони у своїй передмові, – входило привернути увагу до творів, неодноразово цитованих дослідниками Голокосту».

Отже, понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939–1945 років. Видання цієї книги ніби підсумовує тему горя і болю, що випали на долю єврейського народу у «цивілізованому» ХХ столітті. Додатком до книги видруковані відповіді відомих українських, російських та ізраїльських інтелектуалів на експертну анкету Л. Фінберга про Бабин Яр.

John K. Roth and Michael Berenbaum, eds.
Поза межами розуміння: Філософи та богослови про Голокост = Beyond Understanding: Theologians and Philosophers on the Holocaust. – 2nd ed. – Kyiv: Dukh i Litera, 2009. – 432 p.

ISBN 978-966-378-111-2

Comments are disabled