Томас Венцлова, Леонідас Донскіс. Передчуття і пророцтва Східної Європи

Книга на сайті
видавництва

Два видатні литовські інтелектуали, творчий доробок яких уже давно став вагомою частиною світового культурного процесу, ведуть публічний діалог про виклики сучасності, коли «вперше в історії загрозою для Заходу та взагалі для всього людства стає Росія — ревізіоністська й терористична ядерна держава, що її президент, Владімір Путін, являє собою незбагненну суміш гангстеризму, фашизму, іредентизму, реваншизму, крайнього націоналізму та радянської ностальгії», коли Китай і Росія «майстерно заманюють Захід у тенета своїх понять, нав’язують свій політичний словник і проблемно-тематичний контекст, у якому лише й можуть бути виправданими», і коли надзвичайно впливовими стають праворадикальні та расистські парадигми.

Відповіді Л. Донскіса і Т. Венцлови на ці виклики засновані на класичних цінностях прав людини, європейській єдності, пріоритеті культури, науки та освіти й на етичному принципі — не боятись і робити, що треба.

Томас Венцлова, Леонідас Донскіс
Передчуття і пророцтва Східної Європи / пер. з литов. Георгія Єфремова та Олега Коцарева. – К.: Дух і Літера, 2016. – 120 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

ISBN 978-966-378-469-4

Рецензії:

Ігор Усатенко, для Критики

Денис Москалик. Сутінки розчарованих ідеалістів, для Historians

Ярослав Кіт. Після Путіна.., для Дня

Comments are disabled