Леонід Ушкалов. Чарівність енергії: Михайло Драгоманов

Додано by
Книга на сайті
видавництва

У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841–1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.

Навряд чи після прочитання для когось ХІХ століття ще буде асоціюватися з понурістю хрестоматійних кріпаків або покриток. Цей період – епоха бурхливих інтелектуальних поєдинків та утвердження української інтелігенції. Написано, як було властиво харківському дослідникові, дохідливо, з вишуканим почуттям гумору та вмінням заінтригувати науковою концепцією. Навіть починається книга з історії про “батька Гамлета” й перебування Івана Франка в Хорватії. А ще, незважаючи на енциклопедичність, монографія містить підрозділи з назвами “Я дам вам по пиці!” та “Кота знайшов, кота знайшов!”… Хай це буде гарний промовистий квантовий стрибок Драгоманова!

Юрій Веснянка

Остання книжка Ушкалова є прекрасною, й навряд чи хтось інший міг би її написати так само добре… «Чарівність енергії» є, безперечно, вкрай важливою працею для нашої гуманітаристики, адже вона відкриває собою «начальні двері» до розуміння Драгоманова, тим самим ліквідуючи одну з «білих плям» на мапі української культури. Нам залишається прийняти цю книжку з вдячністю і відповідальністю.

Антон Григоров, ЛітАкцент

Леонід Ушкалов
Чарівність енергії: Михайло Драгоманов. – Київ: Дух і літера, 2019. – 600 с. – (Постаті культури).

ISBN 978-966-378-677-3

Рецензія:

Антон Григоров, «Чарівність енергії» Леоніда Ушкалова: «начальні двері» до розуміння Драгоманова, ЛітАкцент

Comments are disabled