Авром Суцкевер. Із Віленського гетто. Зелений акваріум. Оповідання

Додано by
Книга на сайті
видавництва

Пропоноване видання містить два прозових твори поета Аврома Суцкевера (1913–2010) – книгу нарисів «Із Віленського гетто» та збірку поезій у прозі «Зелений акваріум. Оповідання».

Перший твір Суцкевер написав як свідок подій Другої світової війни та Голокосту – разом із євреями литовської столиці поет був ув’язнений у Віленському гетто. За цих умов Суцкевер із іншими митцями та літераторами кілька років поспіль займався порятунком культурної спадщини литовського єврейства від повного знищення, а пізніше боровся за життя і свободу у складі партизанського загону. Другий твір містить тексти різних років, в яких у притчевій формі переосмислено дитинство, дорослішання та виживання за умов Катастрофи, а також подальшу долю поета, його життя в новоутвореній Державі Ізраїль та несподівані зустрічі під час подорожей світом. Обидва твори Аврома Суцкевера в українському перекладі з їдишу публікуються вперше.

Видання стало можливим завдяки підтримці Литовського культурного інституту.

Авром Суцкевер
Із Віленського гетто. Зелений акваріум. Оповідання / пер. з їдишу Олександри Уралової. – Київ: Дух і Літера, 2020. – 376 с.

978-966-378-750-3

Comments are disabled