Володимир Панченко. Повість про Миколу Зерова

Книга на сайті
видавництва

Микола Зеров (1890–1937) – ключова постать в історії національно-культурного Ренесансу 1920-х рр. Літературознавець, лідер «п’ятірного грона» поетів-неокласиків, полеміст, блискучий перекладач, київський Золотоуст, чиє ораторське мистецтво справедливо вважається неперевершеним, «живе срібло», за визначенням друзів, – усе це грані однієї творчої особистості.

«Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка є дослідженням історії життя цієї незвичайної людини. Проникливий аналіз різних аспектів творчості Зерова поєднується із увагою до культурного й суспільно-політичного контексту 1910–1930-х років, до літературно-мистецького середовища Києва того унікального часу. Ведучи вільну від академічних надмірностей оповідь, покликану актуалізувати традицію «повісті минулих літ», автор органічно використовує рідкісні архівні матеріали, раритетні періодичні видання і документи. Його «пошуки утраченого часу» – це спроба максимально наблизити до нас події й обличчя тих «різьбярів», які, попри «підлі і скупі часи», прагли піднести українське художнє слово на «справжні верхогір’я».

Це – одна з найвидатніших літературознавчих праць в Україні… Всі його книжки дуже схожі на нього – вони розумні, літературно артистичні і за кожною, як і за ним особисто, вгадується ціла бібліотека, до котрої він тягнувся своїм спраглим і сміливим розумом.

Михайло Слабошпицький, секретар ради Національної спілки письменників України, директор видавництва «Ярославів Вал»

Дослідження Володимира Панченка стало переможцем Всеукраїнського рейтингу «Книжка року–2018» (номінація «Життєписи») та рейтингу «Літакцент року–2018» (номінація «Літературознавство»), а також лавреатом Всеукраїнського біографічного рейтингу–2018.

Володимир Панченко
Повість про Миколу Зерова. – Київ: Дух і Літера, 2018. – 624 с. – (Постаті культури).

978-966-378-631-5

Рецензія:

Станіслав Бондар, для Читай.ua

Comments are disabled