Анджей Фрішке. Пристосування і опір: Дослідження з історії Польщі 1945–1980 років

Додано by
Книга на сайті
видавництва

«Опір і пристосування – такі дві позиції формували поведінку поляків у всі періоди існування ПНР , – пише автор у вступному слові. І саме під таким кутом зору розглядає суспільні процеси, політичні концепції, опозиційні рухи в соціалістичній Польщі. Дослідження охоплюють період від 1945 року, коли країна опинилася в орбіті впливу СРСР, до 1980 року, коли після створення «Солідарності» та розгортання під її орудою широкого протестного руху комуністична влада запровадила воєнний стан. Порушена тут тематика мало відома українському читачеві, тож, очевидно, приверне увагу дослідників і, можливо, спонукає до порівняння з тогочасною ситуацією в Україні (дисидентський рух, поширення самвидаву, суспільні позиції пристосування до системи та опору їй).

Для істориків, політологів, політичних і громадських діячів, студентів гуманітарних спеціальностей та інших зацікавлених осіб.

Анджей Фрішке
Пристосування і опір: Дослідження з історії Польщі 1945–1980 років. – К.: Дух і Літера, 2017. – 456 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії)

ISBN 978-966-378-500-4

Погортати книгу:

Інтерв’ю з автором:

Анджей Фрішке: Сталін хотів, щоб українці перестали існувати в Польщі

Рецензії:

Ярослав Кіт, для Historians

Дмитро Шевчук, для Критики

Comments are disabled