Михайло Вайнштейн

Михайло (Мойсей) Вайнштейн (1940 –1981) – живописцець, графік. 

Народився в 1940 р. у Дружківці на Донеччині. Рано втратив батьків, які загинули на фронті. Виховувався в дитячому будинку. Закінчив Київський художній інститут (1965 р.). З 1965 р. брав участь у всесоюзних та міжнародних виставках. У 1967 р.  Михайло  Вайнштейн був прийнятий до Спілки художників УРСР. Помер митець у 1981 р. Похований у Києві на Байковому кладовищі.

*************************************************

Михайло Вайнштейн – художник великої творчої сили, Він був одним із тих представників українського андеграунду, що наприкінці 1970-х – у 1970-х рр. протиставили соціалістичному реалізму нові художні теми, образи і пластичні рішення. Деякі історики мистецтва вважають Михайла Вайнштейна засновником «суворого стилю» в Україні, що мав на меті звільнити мистецтво від соцреалістичних штампів. 

Митець залишив багато чудових творів у галузі станкового живопису і графіки. В останні роки свого життя він також створив кілька скульптурних робіт. 

Роботи художника  можна побачити в Національному художньому музеї України, у музейних і приватних колекціях в Україні та за кордоном: у США, Німеччині, Великобританії, Польщі, Франції, Канаді.

В арт-колекції Центру зберігаються 12 картин Михайла  Вайнштейна (за період 1965–1976 рр.), виконаних у жанрі портрету. Зокрема, це  портрети колег-художників: З. Толкачова, В. Барського,  Л. Дульфана, О. Рапопорт (Агамян), актора Б. Когана-Шаца (батька художника М. Когана-Шаца). 

Дослідників життя і творчості цього митця також можуть зацікавити матеріали з родинного архіву Михайла Вайнштейна (листи, малюнки, шкільні твори).