Любов Рапопорт

Любов Рапопорт (нар. 1953 р.) – художниця, графік і реставратор. 

Народилася в 1953 році в Києві у сім’ї художників Бориса Рапопорта і Ганни Файнерман. Навчалася в Київській художній школі ім. Т. Г. Шевченка (1964–1970). У 1973–2001 рр. працювала художником-реставратором у Національному науково-дослідному та реставраційному центрі України. З 1995 р. – реставратор вищої категорії. Люба Рапопорт – член Національної спілки художників України з 1985 р. Художниця живе і працює в Києві.

Люба Рапопорт насамперед відома своїми міськими пейзажами, проте є в її доробку портрети, натюрморти, жанрові сцени. Мистецтвознавці відзначають, що на її художню манеру вплинула творчість німецьких експресіоністів. У її картинах, позначених глибоким психологізмом, витончено поєднуються ніжна мрійливість і сувора об’єктивність, чуттєвість і ліризм.

Роботи Люби Рапопорт зберігаються в дирекціях виставок НСХУ та Міністерства культури України, Національному художньому музеї України, Національному музеї російського мистецтва, в інших музеях та приватних зібраннях України та світу.

В арт-колекції Центру представлено  6 картин Люби Рапопорт, зокрема «Жіночий портрет», кілька замальовок та робіт без назв. 

Мистецтвознавців, дослідників і шанувальників творчості Люби Рапопорт можуть зацікавити друковані матеріали: статті про художницю, буклети виставок, фотографії та ксерокопії картин.