Про рубрику

Додано by

У всіх нас обмаль часу, читаємо не так багато. В той же час за останнє десятиріччя вийшло чимало текстів, які, з нашої точки зору, надзвичайно цікаві. Ми вирішили запропонувати нашим друзям і колегам періодичні публікації вартісних текстів. Отже, починаємо. Зичимо вам зацікавленого прочитання!

Читати далі

Розділ: Текст з шухляди | Теґи:


Моисей Береговский. Еврейский музыкальный фольклор (текстовая вкладка к собранию дисков)

Додано byПро Центр

Додано by

Завданнями Центру є:

  • розвиток та підтримка наукових досліджень у галузі історії та культури східноєвропейського єврейства;
  • підтримка викладання академічної юдаїки у вищих навчальних закладах України;
  • допомога у створенні бібліотеки академічної юдаїки в Україні;
  • сприяння розвитку академічних контактів фахівців з юдаїки з науковцями України та інших країн.

Центр сприяє координації роботи дослідників у галузі історії та культури східноєвропейського єврейства, організовує та підтримує відповідні конференції, семінари, читання як в Україні, так і за кордоном.

Центр сприяє організації навчання фахівців у галузі юдаїки, аспірантів та студентів з метою підвищення рівня їхніх знань на базі як закордонних, так і вітчизняних університетів та навчальних центрів.

Центр підтримує роботи зі збирання, опису та введення в науковий обіг документної та культурної спадщини євреїв – архівних і музейних колекцій, приватних і державних архівів єврейських організацій та діячів (політиків, науковців, письменників, художників, діячів театру та кіно), пам’яток матеріальної культури, спогадів, записів фольклору, мистецьких творів тощо.

Центр сприяє підготовці та виданню монографій, збірників статей, методичної літератури, мистецьких альбомів, словників, довідників тощо з питань єврейської історії та культури Східної Європи.Художні та історико-культурні виставки (путівник)

Додано by

Читати далі

Розділ: Виставки


Денис Соболєв. RES JUDAICA. Євреї і Європа

Додано by

Книга Дениса Соболева пропонує незвичний підхід до єврейської інтелектуальної історії: вона розглядається не як історія нації чи релігійної групи, а як історія «острівної» цивілізації. З особливою увагою Соболев розглядає межі цієї цивілізації й точки її дотику з іншими культурами. Кожний з розділів книги присвячено одному з аспектів складної, а часто й трагічної взаємодії єврейської та європейської цивілізацій. Крок за кроком, книга Соболева аналізує ключові моменти єврейсько-європейської інтелектуальної історії: від історії хазар, поезії ібн Езри та прози ібн Шабтая до текстів Осипа Мандельштама, Вальтера Беньяміна, Жака Дерріди, і, нарешті, сучасного «російського» Ізраїлю.

Читати далі