Поза межами розуміння: богослови та філософи про Голокост

Додано by

«Цю книгу варто прочитати кожному, хто серйозно ставиться до життя. Багато що ляже на душу і нагадає, і змусить замислитися: та що ж це воно діялося (і діється) з нами «у цьому світі без Бога і без людей»?! – як гірко висловився один із авторів цих текстів» – сказано у передмові до книги. Англомовне видання цієї книги здійснене завдяки зусиллям двох провідних філософів, дослідників Голокосту – «християнина із Клермонта» Джона К. Рота і «юдея з Вашингтона» Майкла Баренбаума. «У наш план, – зазначають вони у своїй передмові, – входило привернути увагу до творів, неодноразово цитованих дослідниками Голокосту».

Отже, понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939–1945 років. Видання цієї книги, ніби підсумовує тему горя і болю, що випали на долю єврейського народу у «цивілізованому» ХХ столітті. Додатком до книги видруковані відповіді відомих українських, російських та ізраїльських інтелектуалів на експертну анкету Л. Фінберга про Бабин Яр.

Поза межами розуміння /філософи та богослови про Голокост/. Друге видання. За редакцією Дж. К. Рота і М. Беренбаума. К.: Дух і Літера, Л. Фінберг – експертні анкети пор Бабин Яр, 2009. – 432 с. ISBN 978-966-378-111-2

Публікуємо текст книги повністю:

Comments are disabled