Володимир Єрмоленко. Плинні ідеології: Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть

Додано by
Книга на сайті
видавництва

Монографія Володимира Єрмоленка «Плинні ідеології» – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ–ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

“451 сторінка інтелектуального задоволення (+ ще 20 сторінок бібліографії). Минулого року книжка зібрала купу нагород. І тут тільки прохання до всіх журі: давайте ще.

Унікальне полотно розмахом у два століття, англо-/франко-/німецькомовні джерела, купа біографічних нюансів і систематизація знань.

Та найважливіше – глобально та дивовижно розкритий ключовий сюжет. Палінгенесія (спрощуючи) – ідея того, що через страждання, жертви і загибель можна здобути переродження та світле майбутнє. І куди це все завело та може ще нас усіх завести.

Якщо ця книжка тривалий час у вас лежить на полиці та ви боїтеся підступитися до неї, то ось вам порада: почніть з розділу «Фашизм: тріумф траншеократії». Або «Нацизм: раса як закон». Або ще трішки раніше – «Раса як “усе”: расизм і Захід». І читайте далі…

Український нон-фікшн у своїй повній красі та важливості”.

Олександр Михед, український письменник, культуролог

Володимир Єрмоленко
Плинні ідеології: Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть. – Київ: Дух і Літера, 2018. – 480 с.

ISBN 978-966-378-577-6

Comments are disabled