Оля Гнатюк. Відвага і страх

Книга на сайті
видавництва

Життя в окупованому Львові описано з перспективи особистої історії. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті. Однак незвичність оповіді, що спирається на щоденники, спогади, листи і навіть протоколи допитів, полягає не тільки в цьому. Йдеться про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської інтеліґенції, про складні стосунки між ними, про різні вияви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх.

Читачеві запропоновано замислитися над тим, наскільки сучасні уявлення про Другу світову війну сформувалися під тиском національних наративів, що не залишали місця не тільки для інших наративів, а й для індивідуальних свідчень, якщо ті не вписувалися в панівний дискурс. Матриці національної історії стали тісними рамцями для історичних досліджень того періоду. Тож варто спробувати вийти поза ті межі. Для культурологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей та всіх читачів, зацікавлених проблематикою Другої світової війни.

Оля Гнатюк
Відвага і страх / пер. з пол. Марти Боянівської. – К.: Дух і Літера, 2015. – 496 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

ISBN 978-966-378-404-5

Погортати книгу:

Про книгу:

Оля Гнатюк: Не можна витісняти на поля навіть найжахливіші сторінки минулого, Українська правда. Життя.

Андрій Квятковський. Про відвагу та страх, Збруч.

Віталій Пономарьов. Притомність і пам’ять, Збруч.

Презентація:

22 вересня 2015 року, KMArt Yard. Дивитися запис події.

Comments are disabled